Jak działa dieta ketonowa


Zasada tej diety jest dość prosta i prawdopodobnie dlatego spodobała się wielu celebrytom, a także zwykłym ludziom. W przeciwieństwie do innych diet, działa bez konieczności spędzania godzin na siłowni lub wymyślania złożonego jadłospisu. A to przecież marzenie każdego, kto boryka się z dodatkowymi kilogramami.

Dieta ketonowa działa na zasadzie ograniczenia spożycia węglowodanów, dzięki czemu organizm wchodzi w stan tzw. ketozy, kiedy nie pobiera energii z węglowodanów, ale z ketonów. Powstają one w procesie spalania tłuszczów, a nie węglowodanów.

Co oznacza słowo ketoza? To właściwie inna nazwa na spalanie tłuszczu.Tkanka tłuszczowa jest rozkładana na małe cząsteczki kwasów tłuszczowych zwane ketonami. To one dostarczają energię do tkanek. Nie musisz się obawiać, że wywołanie tego stanu będzie niebezpieczne dla organizmu. Nasi przodkowie właściwie cały czas żyli w stanie ketozy, ponieważ jedli przeważnie mięso i spożywali minimum węglowodanów. Stan ketozy nie jest więc niepożądany, wręcz przeciwnie, dostarcza organizmowi niezbędnej energii rozkładając tłuszcze, których w dzisiejszych czasach mamy w jedzeniu nadmiar. W ten sposób ketoza pomaga chronić ważne narządy w ciele.

Jak wywołać stan ketozy w ciele? Wyselekcjonowaną i zbilansowaną dietą, w której węglowodanów jest minimum. W przypadku diety ketonowej głównym elementem diety stają się wysokiej jakości białka.Spożycie węglowodanów nie powinno przekraczać 50 g dziennie. Dlatego spożywa się głównie chude mięso, warzywa i produkty mleczne. KNależy natomiast unikać ziemniaków, ryżu, pieczywa, zbóż, alkoholu czy słodkich owoców. Jeśli zjesz więcej węglowodanów, utrata wagi może się zatrzymać, a stan ketozy zostanie zakłócony. Dla większości ludzi utrzymanie tak ścisłej diety jest zbyt trudne. Na szczęście istnieje rozwiązanie w postaci gotowych zestawów, dokładnie skrojonych na miarę.

Jeszcze zanim rzucisz się w wir chudnięcia, musisz wyznaczyć sobie cel: ile kilogramów chcesz schudnąć i odpowiednio zaplanować dietę ketonową. Tylko od ciebie zależy, czy utrzymasz ją przez dwa tygodnie, trzy lub cztery. Ponieważ kontrola jadłospisu jest w tym przypadku dość trudna dla laika, możesz wybierać spośród przygotowanych przez nas pakietów, które pokryją poszczególne porcje posiłków na wybrany przez ciebie okres. Wystarczy wtedy tylko przygotować jedzenie i możesz mieć pewność, że dostarczasz swojemu organizmowi niezbędną ilość wszystkich składników odżywczych, witamin i minerałów bez zakłócania procesu ketozy. Ponadto, posiłki przygotowywane są z wysokiej jakości surowców bez dodatków chemicznych. Odpada żmudne liczenie kalorii, analizowanie etykiet i wymyślanie skomplikowanych przepisów. Oprócz regularnych posiłków nie zapominaj także o przyjmowaniu wystarczającej ilości płynów, która jest równie ważna i powinna wynosić około 3 litrów dziennie (napoje niesłodzone).

Dieta ketonowa ma kilka faz. W pierwszej dochodzi do rozpoczęcia procesu ketozy. Na tym etapie jesz pięć gotowych posiłków, warzywa są również dozwolone (uwaga na te słodkie!). Długość tej fazy zależy od tego, ile kilogramów chcesz schudnąć. Na przykład, jeśli tylko 5 kg, faza ta będzie trwała tydzień. Natomiast, jeśli twoim marzeniem jest „zrzucić” 15 kg, pierwsza faza potrwa 4 tygodnie. W ciągu pierwszych kilku dni możesz czuć się trochę zmęczona, niemniej w ciągu następnych kilku to uczucie minie. Druga fazaktórej długość również zależy od ilości zrzucanych kilogramów, obejmuje trzy gotowe posiłki. Teraz istnieje możliwość włączenia dwóch posiłków białkowych według własnego uznania. Ostatnia, trzecia faza, tzw. stabilizująca, nie ma już określonej długości, a chodzi w niej o to, aby nie doszło do efektu jojo. W jej trakcie musisz się trzymać menu, które eksperci przygotują specjalnie dla ciebie.

Jeśli obawiasz się napadów wilczego głodu, strach jest w tym przypadku zupełnie niepotrzebny. Z jednej strony jesz co najmniej pięć posiłków dziennie, z drugiej zaś, proces ketozy w organizmie zapobiega stanom, w których chce się ogołocić lodówkę. Ponadto spożycie odpowiedniej ilości białka ochroni także twoją masę mięśniową i zapewni, że stracisz tylko tłuszcz.Dieta ketonowa doda twojemu organizmowi energii i sprawi, że w końcu będziesz się cieszyć odchudzaniem.

Nie masz jeszcze konta?

Zarejestruj się i uzyskaj wiele korzyści:

Prezent urodzinowy - nie zapomnij wpisać swojej daty urodzenia

Zniżka na ponowny zakup

Przegląd wszystkich zamówień

Szybkie powtórzenie zamówienia

Nie musisz wypełniać swoich danych

Rejestracja

Opcje transportu

DPD
95 Kč
Zásilkovna
50 Kč