Jak proteiny pomagają przy chudnięciu


Prawdopodobnie słyszałaś już wcześniej o diecie proteinowej lub białkowej i zastanawiałaś się, dlaczego właśnie białka są dobre na utratę zbędnych kilogramów. Chociaż niewiele osób o tym wie, związek między białkiem a zdrową utratą wagi jest bliższy, niż mogłoby się wydawać na pierwszy rzut oka. Odpowiednia ilość białka nie tylko ułatwia proces odchudzania, ale także nie wywołuje uczucia zmęczenia czy głodu, jak ma to miejsce w przypadku innych diet.

Białka jako takie są nieodzownym elementem naszego organizmu: wchodzą w skład komórek, tkanek, wspierają układ odpornościowy, a przede wszystkim przyczyniają się do wzrostu masy mięśniowej. Jeśli planujesz zrzucić kilka kilogramów, bez wystarczającej ilości białka będzie to bardzo trudne lub pojawi się niechciany efekt jo-jo. Jak to się dzieje?

Brak białka, zwłaszcza podczas odchudzania, powoduje utratę masy mięśniowej, co zawsze jest zjawiskiem bardzo niepożądanym, ponieważ spowalnia cały metabolizm. Utrata masy ciała idzie wtedy gorzej, jest wolniejsza i masz wrażenie, że wskazówka wagi nie chce drgnąć nawet o milimetr. Osoba na diecie bez wystarczającej ilości białka czuje się zmęczona i pozbawiona energii, a w dodatku po odejściu od diety kilogramy przybywają szybciej niż nam się to podoba. Białka są również korzystne, ponieważ pomagają regenerować mięśnie, a jeśli włączysz do swojej diety trochę ćwiczeń, łatwiej uzyskasz formę i sylwetkę o której marzyłaś. Im więcej masy mięśniowej ma dana osoba, tym szybciej schudnie. Mięśnie spalają energię, nawet w stanie spoczynku.

Kolejną ważną właściwością białek jest to, że nie dostarczają one organizmowi energii, którą organizm musiałby gromadzić w postaci warstwy tłuszczowej, jak ma to miejsce przy spożywaniu pożywienia bogatego w węglowodany i tłuszcze. Wysokiej jakości proteiny to przede wszystkim świetny budulec dla naszego organizmu. Nie musisz się jednak obawiać zbytniego przyrostu masy mięśniowej. Wręcz przeciwnie - więcej mięśni w ciele oznacza więcej wody, mniej tłuszczu, szybsze spalanie, a także szczuplejszą sylwetkę.

Jeśli już mówimy o białkach, które pomagają w odchudzaniu, zawsze mamy na myśli białka wysokiej jakości. Z pewnością nie należą do nich wędliny, przetworzone sery i inne produkty spożywcze, skrywające w sobie zbyt dużo niechcianych dodatków. Wysokiej jakości białka można znaleźć na przykład w chudym mięsie. Polecany jest kurczak, królik, indyk, ryby (uwaga na tłuste, idealne będą dorsz lub pstrąg), idealne są również produkty mleczne (także fermentowane), czyli jogurty, kefiry, sery o niskiej zawartości tłuszczu, twaróg oraz jajka. Białka nie muszą być tylko pochodzenia zwierzęcego. Nie wszyscy ludzie dobrze tolerują częste spożywanie mięsa i jajek, ponieważ białka te są trudniejsze do strawienia. Wysokiej jakości białka można również uzyskać z pokarmów pochodzenia roślinnego, takich jak rośliny strączkowe (soja, groch, fasola itp.), nasiona (np. len) lub orzechy.

Jeśli jesteś na diecie i dlatego musisz monitorować spożycie kalorii, spożycie takiej ilości białka, jakiej potrzebujesz, przy jednoczesnym przestrzeganiu planu diety może okazać się problematyczne. Aby uniknąć konieczności jedzenia kurczaka trzy razy dziennie, istnieją produkty białkowe, które znacznie ułatwiają odchudzanie. Są nie tylko łatwe w przygotowaniu, ale przede wszystkim gwarantują kontrolę ilości spożywanego białka. Ponadto dostarczają organizmowi innych niezbędnych składników odżywczych i witamin, o które są wzbogacone.

Pracę nad utratą wagi mogą ułatwić napoje białkowe, zupy, omlety, kasze i inne produkty spożywcze KetoMix. Większość tych potraw wystarczy zalać wodą lub lekko opiec na patelni i zacząć jeść. Nawet jeśli planujesz być na diecie przez kilka tygodni, nie musisz się martwić, że się nimi przejesz. Możesz wybierać spośród niezliczonych smaków koktajli i wariantów potraw.  

Nie masz jeszcze konta?

Zarejestruj się i uzyskaj wiele korzyści:

Prezent urodzinowy - nie zapomnij wpisać swojej daty urodzenia

Zniżka na ponowny zakup

Przegląd wszystkich zamówień

Szybkie powtórzenie zamówienia

Nie musisz wypełniać swoich danych

Rejestracja

Opcje transportu

DPD
95 Kč
Zásilkovna
50 Kč