5 mitów na temat diety ketogenicznej

Wszystko, co musisz zrobić, aby schudnąć w ketozie, to ograniczyć węglowodany do 50 gramów dziennie. Niemniej, przeciętnej osobie, która nie zajmuje się odżywianiem, zalecamy wybór profesjonalnie skomponowanej diety ketonowej, składającej się z pokarmów białkowych, przeznaczonych do tego typu diety.
 

Dla wielu osób dieta ketogeniczna jest wciąż nieznanym pojęciem. Czego człowiek nie zna, tego się boi. Podobnie jest z jedzeniem. Opisaliśmy pięć najczęstszych mitów towarzyszących diecie niskowęglowodanowej. Zapytaliśmy też konsultantkę ds. żywienia, Monikę Cermakovą, co o nich myśli. Sprawdźmy, co udało nam się ustalić.

1. Nie wystarczy wyeliminować „zwykłe” słodycze

Jeśli chcesz szybko schudnąć, wyeliminowanie wyłącznie słodyczy nie pomoże, choć jest to oczywiście jeden z korzystniejszych kroków do utraty wagi. Na wymarzoną sylwetkę prawdopodobnie będziesz czekać znacznie dłużej. Im szybciej chcesz schudnąć, tym większa musi być różnica między przyjmowanymi a spalanymi kaloriami. Tej reguły nie da się obejść. Zdecydowanie nie powinnaś się głodować ani bez zastanowienia ograniczać pokarmy. Jedyne, co byś tym osiągnęła jest prawdopodobnie utrata masy mięśniowej, spowolnienie metabolizmu i efekt jojo. Aby zapobiec temu ryzyku i szybko schudnąć, zalecamy odchudzanie w ketozie. Tak zwana dieta ketogeniczna, pozwala znacznie zmniejszyć ilość spożywanych kalorii, pozbyć się uczucia głodu i zachować masę mięśniową.

2. Nie narażaj swojego zdrowia

Żywność ketogeniczna zawiera wszystko, czego potrzebujesz do prawidłowego funkcjonowania organizmu - optymalną ilość witamin, minerałów, błonnika i białka. Nie narazisz swojego zdrowia niewłaściwie skomponowaną dietą i możesz być pewna, że zobaczysz rezultaty.

3. Gdy chudniesz w ketozie, nie głodujesz

Wielką zaletą diety ketogenicznej jest to, że nie jesteś głodna i masz wystarczająco dużo energii. W ketozie po prostu zmuszasz organizm do używania zapasów tłuszczu jako paliwa. Możesz dodatkowo szybko przygotować jeden koktajl dzięki któremy uczucie głodu nie nadejdzie. Zaletą diety białkowej, jak czasami nazywa się dietę ketogeniczną, jest wspomniana wcześniej szybka utrata wagi bez uczucia głodu.

4. Przygotowanie jedzenia nie jest czasochłonne

Jeśli zdecydujesz się na profesjonalnie przygotowane pokarmy KetoMix, wielką zaletą jest szybkość ich przygotowania. W kuchni spędzisz maksymalnie dwie minuty, a czasami nie potrzebujesz nawet kuchni, w przypadku że wybierzesz z szerokiej gamy  batonów proteinowych lub koktajli. Oszczędność czasu docenią  zwłaszcza mamy na urlopie macierzyńskim lub osoby zapracowane, które prawie nie ruszają się z biura. Najczęściej ta grupa osób boryka się z problemem nadwagi, ponieważ nie radzą sobie z prawidłowym odżywianiem, a przygotowywanie zdrowej żywności jest dla nich zbyt czasochłonne.

5. Niebezpieczny efekt jojo

To częsty powód, dla którego wiele kobiet boi się tej diety. Ważne jest, aby zdać sobie sprawę, że efekt jojo nie jest pochodną żadnej z istniejących diet, ale wynika z tego, jak wygląda twój sposób odżywiania po diecie. Na szczęście KetoMix przygotowuje swoich klientów również do okresu po diecie, za co bardzo doceniam tę firmę. Podczas diety nauczysz się regularnie jeść, orientować się w podstawowych składnikach odżywczych, uwzględniać w diecie wystarczającą ilość warzyw, regularnie pić, jeść posiłki bez cukru i co najważniejsze, inaczej myśleć o diecie. Dlatego też, ci co chcą, utrzymają wagę.

Nie masz jeszcze konta?

Zarejestruj się i uzyskaj wiele korzyści:

Prezent urodzinowy - nie zapomnij wpisać swojej daty urodzenia

Zniżka na ponowny zakup

Przegląd wszystkich zamówień

Szybkie powtórzenie zamówienia

Nie musisz wypełniać swoich danych

Rejestracja

Opcje transportu

DPD
95 Kč
Zásilkovna
50 Kč