Dieta ketogeniczna - co jeść a czego się wystrzegać

Jeśli zdecydowałaś się wypróbować dietę ketogeniczną, musisz przestrzegać kilku zasad, aby twoja podróż w kierunku osiągnięcia wymarzonej sylwetki zakończyła się sukcesem.

Rozważasz rozpoczęcie diety ketogenicznej, ale wciąż się wahasz? Czy nie jest to czasem tylko kolejna dieta, która sprawi, że będziesz głodna i będziesz musiała się wystrzegać ulubionych produktów? Co powiesz na ulubiony cheddar lub banany? Rzućmy okiem na to, jakie pokarmy są dobre w trakcie diety ketogenicznej, a których należy unikać. Przekonasz się, że na pewno nie będziesz głodna!

Słodyczom i owocom daj czerwone światło

Nie jest chyba niespodzianką, że w przypadku diety białkowej będziesz musiała zrezygnować ze wszystkich słodyczy i słodkich napojów, w tym ze 100% soków. Unikaj czekolady, deserów, słodzonych lemoniad i innych słodyczy. Wystrzegaj się również owoców.  Co prawda są zdrowe i pełne witamin, ale zawierają również dużą ilość węglowodanów. A tego nie chcemy!

W przeciwieństwie do słodyczy, niewielkie ilości alkoholu nie są szkodliwe dla organizmu. Przeciwnie. Nawet niewielka ilość alkoholu dziennie przyniesie ci pewne korzyści. Nie pomaga jednak w utracie wagi. Alkohol zawiera stosunkowo dużą ilość cukru resztkowego a dodatkowo powoduje degradację masy mięśniowej. Masą mięśniowa jest twoim przyjacielem na którym nam zależy. Podczas diety ketogenicznej unikaj alkoholu.

Przyprawy tak, ale ostrożnie

Zachowaj ostrożność przy wyborze odpowiednich przypraw. Przeczytaj uważnie informacje na opakowaniu, często będziesz zaskoczona. Niektóre rodzaje mieszanek przypraw zawierają bardzo duże ilości cukru i niezdrowych tłuszczów. Sól w rozsądnej ilości do 5 g dziennie, pieprz i świeże zioła możesz spożywać bez obaw.

Daj zielone światło mięsu i jajkom

Są doskonałym źródłem białka zwierzęcego, a szczególnie ryby mają korzystny wpływ na zdrowie człowieka. Dlatego, włącz do swojej diety czerwone mięso, drób a zwłaszcza tłuszcze rybne. Śmiało konsumuj jajka. Mit o ich wpływie na podniesienie cholesterolu już dawno został obalony i polecane są również w diecie ketogenicznej.

Nie każdy tłuszcz jest sobie równy

Odpowiednie spożycie tłuszczu jest niezbędne dla organizmu, wystarczy tylko wybrać ten odpowiedni. Zdecydowanie zalecamy pozostawienie w menu oliwy z oliwek extra virgin, oleju kokosowego lub oleju z awokado. Lepiej nie wybierać produkowanych przemysłowo olejów roślinnych, majonezu i past!

Podsumujmy

Zasady są proste, dieta ketogeniczna opiera się na wyższym spożyciu białka i odwrotnie, niższym spożyciu węglowodanów. Dlatego też czasami nazywana jest dietą białkową lub niskowęglowodanową. Unikaj więc pokarmów bogatych w węglowodany i pozostaw w swojej diecie pokarmy bogate w wysokiej jakości białka i tłuszcze.

Nie masz jeszcze konta?

Zarejestruj się i uzyskaj wiele korzyści:

Prezent urodzinowy - nie zapomnij wpisać swojej daty urodzenia

Zniżka na ponowny zakup

Przegląd wszystkich zamówień

Szybkie powtórzenie zamówienia

Nie musisz wypełniać swoich danych

Rejestracja

Opcje transportu

DPD
95 Kč
Zásilkovna
50 Kč