Napoje proteinowe

Jeśli rozpoczniesz dietę proteinową (białkową), na pewno natkniesz się na coś, co nazywa się napojami proteinowymi. Nie musisz się obawiać, że takie napoje piją tylko mięśniacy na siłowni, ponieważ przy odchudzaniu są naprawdę idealne. Wspomniany napój dostarcza organizmowi niezbędną dawkę białka bez przytłaczania go zbędnymi kaloriami.

Szczególnie kobiety boją się, że po regularnym piciu ich mięśnie mogą nadmiernie urosnąć. Dzięki zbilansowanej diecie obawy te są płonne, ponieważ białka wręcz przeciwnie - wspomagają proces odchudzania.

Jakie białka są tymi dobrymi?

Wysokiej jakości proszek białkowy poznasz po jego składzie i wartościach odżywczych. Tego typu napoje najczęściej są wytwarzane z białka serwatkowego lub sojowego. Te drugie są tak samo pełnowartościowe jak proteiny pochodzenia zwierzęcego (wytwarzane z kazeiny - z mleka krowiego). Napoje z białka roślinnego bywają jednak lepiej przyswajalne, niż produkty pochodzenia zwierzęcego. Ponadto nadają się również dla wegan.

Witaminy i inne substancje odżywcze

Jeśli napój zastępuje pełny posiłek, powinien być również wzbogacony błonnikiem, witaminami i innymi niezbędnymi składnikami odżywczymi. To, co nie powinno się w nich znaleźć to substancje słodzące, barwniki, konserwanty czy inne chemiczne dodatki. Oprócz tego, wysokiej jakości napoje białkowe nie zawierają glutenu i często są wzbogacane innymi składnikami. Dodatkiem bywają różne nasiona, również bogate w białko, które dodatkowo wspomagają pracę mózgu, witaminy wzmacniające odporność lub kwas fenolowy o działaniu przeciwutleniającym.

Nie musisz się bać głodu

Napoje są jednym z głównych składników jadłospisu w diecie białkowej (obok zup, omletów i kasz). Z pewnością wiele osób się zastanowi, czy taki napój jest wystarczająco sycący i w odchudzaniu nie będzie ci przeszkadzać uczucie głodu. Na szczęście obawy te są niepotrzebne. Białka wywołują uczucie sytości, które utrzymuje się przez długi czas dzięki niskiemu indeksowi glikemicznemu. Dodatkowo, już po kilku dniach tej diety organizm wchodzi w stan tzw. ketozy, która odpowiada nie tylko za utratę tkanki tłuszczowej, ale także za dobry nastrój, przypływ energii, a także utratę apetytu na słodycze i inne niezdrowe smakołyki. Do niektórych napojów dodaje się również różne naturalne składniki, które przedłużają uczucie sytości. Mówimy na przykład o glukomannanie.

Zalety napojów proteinowych

Oprócz nasycenia, napój ten ma również inne, całkiem praktyczne zalety. Niewątpliwie jedną z nich jest to, że możesz go wszędzie zabrać ze sobą. Przyrządzenie jest bardzo proste. Wystarczy nabrać miarką określoną ilość proszku, zalać wodą i dokładnie wymieszać. Następnie pozostaje już tylko rozkoszować się smakiem. Proszek można odsypać i zabrać go do pracy lub w podróż, na przykład, gdy wiesz, że nie będziesz mieć czasu na przygotowywanie bardziej złożonego posiłku. Możesz go również pić na spotkaniach lub w pociągu. Wystarczy kupić sobie odpowiednią butelkę.

Kolejną zaletą napojów białkowych jest to, że nie musisz martwić się o swoją masę mięśniową. W przypadku niektórych diet problem polega na tym, że zamiast tłuszczu spalasz mięśnie, czego nie chcesz. Ponieważ napoje białkowe nie dostarczają organizmowi żadnych węglowodanów ani cukrów, skupiają się na spalaniu tłuszczu, a dostarczane białko chroni mięśnie.

Weź to, na co masz akurat ochotę

Dieta białkowa trwa zwykle kilka tygodni. Jest zatem jasne, że potrzebna jest duża różnorodność smakowa wszystkich dietetycznych posiłków, aby po pewnym czasie nie „przejeść się” nimi i aby dieta nie przestawała cieszyć. Z tego powodu możesz wybrać spośród kilku smaków napojów białkowych KetoMix. Napoje w większości posiadają owocowe smaki, takie jak truskawka czy owoce leśne. Dostępne są również smaki kawy, czekolady, wanilii, a nawet kokosowy. Zaletą jest to, że do białka w proszku wystarczy dokupić wyłącznie smak według własnego uznania i wszystko wymieszać podczas przygotowywania.

Nie masz jeszcze konta?

Zarejestruj się i uzyskaj wiele korzyści:

Prezent urodzinowy - nie zapomnij wpisać swojej daty urodzenia

Zniżka na ponowny zakup

Przegląd wszystkich zamówień

Szybkie powtórzenie zamówienia

Nie musisz wypełniać swoich danych

Rejestracja

Opcje transportu

DPD
95 Kč
Zásilkovna
50 Kč